Kategorie
O sklepie
Informacje
Kontakt
0 801 000 610
tel.: (58) 746 37 97
fax: (58) 739 50 92
Infolinia czynna:
poniedziałek 7:30-17:30
wtorek - piątek 7:30-15:30
Wysoka wilgotność w powietrzu może okazać się uciążliwym problemem dla praktycznie każdego - wilgoć, chociaż niezbędna do życia, może być zgubna dla elementów wystroju mieszkania; mebli, sprzętu czy ścian, poprzez tworzenie korzystnych warunków do rozwoju grzyba i pleśni. Może nawet zwiększyć koszta życia, przez utrudnienie ogrzewanie mieszkania i jednocześnie być przyczyną nieprzyjemnego zapachu w całym domu. Oczywiście nie jest to sytuacja bez wyjścia - nawet najwilgotniejszą piwnicę w najciemniejszym zakątku niderlandzkich depresji da się osuszyć za pomocą odpowiednio dobranego osuszacza. Jednak przed wyborem urządzenia idealnego do swoich potrzeb warto się dowiedzieć nieco o samym działaniu osuszaczy i o optymalnym poziomie wilgoci w pomieszczeniu.
Wilgoć w powietrzu to nic innego, jak procentowy stosunek zawartości wody w powietrzu (para nienasycona) do maksymalnych ilości wody, jaką jest w stanie unieść powietrze bez skraplania w danym pomieszczeniu - również nazywana wilgotnością względną. Idealną wilgotnością powietrza według różnych źródeł jest wynik oscylujący pomiędzy 40 a 60%. Wbrew pozorom zbyt niska wilgotność powietrza również może okazać się szkodliwa - mniej dla obiektów nieożywionych, ale bardziej dla zdrowia, np. wysuszając spojówki czy śluzówkę nosa.
Domowe osuszacze dzielą się na:
lub pod kątem zastosowania:
Osuszacze typu kondensacyjnego zbierają z powietrza wilgotność poprzez zmniejszanie jego temperatury poniżej poziomu zraszania doprowadza do skraplania wilgoci.
Osuszacze typu adsorpcyjnego są urządzeniami opierającymi się na gromadzeniu wilgoci. Zbudowane przeważnie są z rotora, który pokrywa się żelem krzemionkowym, który ma za zadanie pochłanianie wody do specjalnego przeznaczonego do tego zbiornika.
Copyright © berdsen.pl / 2006 - wszystkie prawa zastrzeżone, Global Income sp. z o.o.